Nie ma miejsca na kolejną wpadkę

Przed nami kolejny mecz naszych piłkarzy! Tym razem na stadion przy Ligonia, drugi raz w tym roku przyjeżdża, NKS Start Namysłów. Poprzedni mecz w ramach Pucharu Polski popularni czerwono-czarni przegrali 1:0 po bramce Krystiana Pudełko.

Nasz LZS i Start grają w tym sezonie o utrzymanie się w IV lidze. O tyle, o ile sytuacja LZS "SBB Energy" Kup wydaje się bardziej komfortowa gdyż nasz zespół ulokowany jest na 9 pozycji z dorobkiem 35 punktów tak NKS uzbierał 27 oczek i zajmuje 14 miejsce w lidze z 3 punktami przewagi nad strefą spadkową. W sobotę zapowiada się więc twarda batalia o ligowy punkty.

Warto odnotować fakt, że u naszego najbliższego rywala doszło w ostatnim czasie do zmian na ławce trenera. Z posady trenera z przyczyn prywatnych jak i zawodowych(objęcie posady prezesa w Pogoni Syców - red.) zrezygnował Pan Grzegorz Rosiek a na jego miejsce wskoczył „nowy - stary„ trener, Damian Zalwert. Jego debiut jednak nie należał do udanych a NKS mecz z Czarnowąsami przegrał 4:0. Wydaje się więc, że mecz w Kup będzie idealną okazją do zapunktowania, zwracając w szczególności uwagę na to, że nasz zespół wykazał się w środę niesamowitą „gościnnością” i przegrał na własne życzenie mecz z Krasiejowem 0:1. Również styl jaki nasza drużyna zaprezentowała w tym spotkaniu był niegodny czwartoligowca i w niczym nie przypominał tego z spotkań min. z Ruchem Zdzieszowice i Małąpanew Ozimek.

Do meczu podchodzimy niestety praktycznie bez ławki rezerwowych. Z powodu kontuzji nie zagra Grabowiecki i Żurawski. Kupczak i Marcinów pauzują za kartki a Łepski i Bieniek z powodu wyjazdu służbowego będą niedostępni dla trenera.

Cóż rzec Panowie? Dmuchamy w żagle i płyniemy dalej! Oby tylko do celu!

Mecz w Kup zapowiada się bardzo ciekawie, każda z drużyn ma cel i będzie do niego dążyć! Wszystkich sympatyków futbolu z Kup i Namysłowa zapraszamy na stadion o godzinie 17:00! Wesprzyjmy dopingiem naszych piłkarzy!

Tak było jesienią na Stadionie Miejskim w Namysłowie:

START NAMYSŁÓW - LZS KUP 1-2 (0-1)

45' 0-1 Radosław Szypuła
50' 0-2 Jakub Marcinów
63' 1-2 Rafał Samborski

Start Namysłów: Patryk Zacharski - Łukasz Pabiniak, Rafał Żołnowski, Tomasz Kozan (78 Jakub Adrian) (78 Krystian Błach), Kamil Błach, Adrian Ptak (17 Maciej Świerczyński), Sławomir Paszkowski, Wojciech Wilczyński, Krzysztof Raduchowski (65 Oleksandr Lavrinenko), Rafał Samborski, Patryk Pabiniak
LZS Kup: Filip Żurawski - Damian Dobrzyński, Adrian Koczanowski (15 Radosław Szypuła), Jakub Marcinów (77 Grzegorz Gryl), Tomasz Moschner, Krystian Pudełko, Damian Sobczak, Bartosz Stręk, Szymon Szymków (71 Krystian Janas), Piotr Warzyc, Mateusz Wiśniewski

zdjęcie: Natalia Gusta / grupalokalna.pl